(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 16:10

Honda hornet (Nr 2755708)

Honda hornet

Marka i model:

Honda Hornet

Waga w kg (łączna):

180.00

Dystans: 3051.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Huelva, Hiszpania

Termin elastyczny