(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda hornet (Nr 4989566)

Marka i model:

honda hornet cb600

Waga w kg (łączna):

180

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1734.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, San Sebastian

13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Marrakech, Marrakech ⵎⵕⵕⴰⴽⵯⵛ مراكش

24 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie na pozór. Bezbłędnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.