(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda integra (Nr 5744330)

Honda integra

Marka i model:

Honda integra

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Cypr, Dystrykt Nikozja, Nikozja

1 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Antoniew

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.