(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Integra (Nr 6489236)

Honda Integra
Waga Sztuk:
Honda Integra 3 Gen. [restyling] (1995 - 2001) Type R Coupe 2-Doors
Długość
440 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
132 cm
ok. 1125 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1125 kg
Dystans: 1020 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Fribourg - Freiburg, Fribourg - Freiburg

Od 1 wrz 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Luton, Luton

Od 1 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.