(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Jazz (Nr 5268618)

Marka i model:

Honda Jazz

Waga w kg (łączna):

1100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 247.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

16 paź 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.