(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda Jazz (Nr 5475660)

Marka i model:

Honda Jazz

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1757.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Busko-Zdrój

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.