(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda lead 110cm (Nr 4292093)

Marka i model:

Honda lead

Waga w kg (łączna):

114.00

Budżet zlecenia [zł]:

370

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1067.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Eisenach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Krasnystaw

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.