(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda legend (Nr 5482422)

Marka i model:

honda legend

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1801.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Berno, Berno

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, A Cañiza

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.