(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda monkey 125 (Nr 5215654)

Honda monkey 125

Marka i model:

Honda monkey

Waga w kg (łączna):

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Tokio, 大島町

10 paź 2019

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

8 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - niemniej jednak jedynie pozornie. Dobrze umocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.