(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda monkey 125 (Nr 5215714)

Marka i model:

Honda monkey 125

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Japonia, Tokio, 大島町

10 paź 2019

Adres i termin dostawy

Meksyk, Meksyk, Toluca

8 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne towary, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.