Honda, Montesa Cota (Nr 7582215)

Honda, Montesa Cota
Waga
Sztuk
Honda, Montesa Cota
Długość
220 cm
85 kg
1
Łączna waga:
85 kg
Dystans
3941 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Endingen Am Kaiserstuhl

Od 16 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Gruzja, Tbilisi, Tbilisi

Od 4 maj 2021 do 18 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Właściwie przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.