(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

honda msx 125 (Nr 6485890)

Marka i model:

honda msx125

Waga w kg (łączna):

80

Budżet zlecenia [zł]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 621.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Lübbenau/spreewald

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Zakręt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrwa drogę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.