Honda nc 700 x (Nr 6052303)

Marka i model:

Honda

Waga w kg (łączna):

200

Budżet zlecenia [€]:

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 638.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Es, Es Camp Alt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Arganda Del Rey

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.