Honda NC 750X (Nr 5620091)

Honda NC 750X

Marka i model:

Honda NC 750X

Waga w kg (łączna):

220

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2252.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 1 sie 2020 do 2 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.