Honda NC 750x, Honda custom 125 cm (Nr 5862314)

Honda NC 750x, Honda custom 125 cm

Marka i model:

Hond NC 750x, Honda Custom 125 cm

Waga w kg (łączna):

450

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1240.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Wetzikon

29 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

31 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.