(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 20:41

Honda nc750x

(Nr 2641860)

Marka i model:

honda nc750x

Waga w kg (łączna):

225.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1332.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Poprawnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, ponieważ mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

20 lip 2018

Adres i termin dostawy

Frankfurt nad Menem, 60311, Niemcy

22 lip 2018