(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda NSR 125 (Nr 6877673)

Waga Sztuk
Honda NSR 125
Długość
208 cm
132 kg
1
Łączna waga: 132 kg
Dystans 216 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podlaskie, Miastkowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Iława

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.