(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-11 14:14

honda nsr 125 telewizor w pudełku oraz 3 worki rzeczy

(Nr 2573684)
honda  nsr  125  telewizor  w  pudełku oraz  3  worki  rzeczy

Marka i model:

mały motocykl

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1051.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Langres, 52200, Francja

20 cze 2018

Adres i termin dostawy

Kamienna Góra, Polska

Termin elastyczny