(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-04 13:22

Honda NX 650 Dominator

(Nr 2255493)

Marka i model:

Honda NX 650 Dominator

Waga w kg (łączna):

170.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2371.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Starogard Gdański, 83-034, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Perth, PH1, Wielka Brytania

1 mar 2018