Honda NX 650 Dominator (Nr 8049667)

Honda NX 650 Dominator
Waga
Sztuk
Honda NX 650 Dominator
Długość
220 cm
167 kg
1
Łączna waga:
167 kg
Dystans
1649 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 27 wrz 2021 do 10 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Ceuta, Ceuta

Od 27 wrz 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.