(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Odyssey (Nr 7608793)

Waga
Sztuk
Honda Odyssey 4 Gen. [restyling] (2011 - 2020) US-spec minivan 5-Drzwiowy
Długość
515 cm
Szerokość
201 cm
Wysokość
173 cm
ok.
1996 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1996 kg
Dystans
1957 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Peterborough

30 mar 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Białystok

30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.