(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Pan European (Nr 7589618)

Honda Pan European
Waga
Sztuk
Honda Pan European
Długość
245 cm
290 kg
1
Łączna waga:
290 kg
Dystans
2228 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwecja, Västra Götalands Län, Gbg

Od 5 kwi 2021 do 12 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

Od 21 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, konieczne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.