(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 18:35

Honda Passion

(Nr 2644088)
Honda Passion

Marka i model:

Honda Passion

Waga w kg (łączna):

135.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 163.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często drogie towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Dobrze umocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

21 maj 2018

Adres i termin dostawy

Lleida, Hiszpania

Termin elastyczny