(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 09:38

Honda pcx (Nr 2999036)

Honda pcx

Marka i model:

Honda pcx

Waga w kg (łączna):

100.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1000.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Termin elastyczny