(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda PCX (Nr 4901638)

Honda PCX

Marka i model:

Honda PCX

Waga w kg (łączna):

122.00

Budżet zlecenia [€]:

150

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1115.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Jerez De La Frontera

16 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Sabadell

19 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.