(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda PCX (Nr 6070482)

Honda PCX

Marka i model:

Honda PCX

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1232.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Calvià

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, La Coruña

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko złudnie. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.