(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda pcx (Nr 6072122)

Honda pcx

Marka i model:

Honda pcx 125

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 628.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Badalona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednakże tylko pozornie. Dobrze zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.