Honda pcx (Nr 6149400)

Marka i model:

Honda pcx 125cc

Waga w kg (łączna):

130

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1005.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sanlúcar De Barrameda

1 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogie towary, które wydają się całkiem trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Właściwie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.