(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 20:58

Honda pcx 125 (Nr 2747244)

Honda pcx 125

Marka i model:

Honda pcx

Waga w kg (łączna):

304.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 697.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madrid, 28002, Hiszpania

7 cze 2018

Adres i termin dostawy

Plaça d'Espanya, Palma de Mallorca, 07002, Hiszpania

11 cze 2018