(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda PCX 125 (Nr 4539481)

Honda PCX 125

Marka i model:

Honda PCX 125

Waga w kg (łączna):

125.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 443.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Valencia, Provincia De Valencia, España

30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

3 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko złudnie. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.