(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda pcx 125 (Nr 4587225)

Marka i model:

Honda pcx 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 314.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, San Fernando

8 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Almuñécar

10 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wydają się ogólnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są tylko 2, bowiem posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.