(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda pcx 125 (Nr 5281286)

Honda pcx 125

Marka i model:

Honda pcx 125

Waga w kg (łączna):

130

Liczba sztuk:

1

Dystans: 800.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

Od 12 lis 2019 do 13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.