Honda PCX 125 (Nr 5675319)

Honda PCX 125

Marka i model:

Honda PCX 125

Waga w kg (łączna):

106

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Indonezja, Daerah Khusus Ibukota Jakarta, Dżakarta

Od 15 kwi 2020 do 15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Wołomin

Od 15 maj 2020 do 31 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się całkiem nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie pozornie. Poprawnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są cztery pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.