Honda PCX 125 (Nr 6539295)

Honda PCX 125
Waga Sztuk:
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga: 130 kg
Dystans: 613 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Od 1 lis 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 lis 2020 do 12 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.