Honda PCX 125 (Nr 6705688)

Honda PCX 125
Waga Sztuk:
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga: 130 kg
Dystans 3739 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Romford

Od 27 paź 2020 do 25 lis 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Muğla, Bodrum

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż jedynie pozornie. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.