(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda PCX 125 (Nr 7591910)

Honda PCX 125
Waga
Sztuk
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
187 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Córdoba

10 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Cazorla

12 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się ogólnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.