Honda PCX 125 (Nr 7640222)

Honda PCX 125
Waga
Sztuk
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 8 wrz 2021 do 10 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Madeira, Funchal

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.