Honda PCX 125 (Nr 8031209)

Honda PCX 125
Waga
Sztuk
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
632 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 paź 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Getafe

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Bezbłędnie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.