Honda PCX 125 (Nr 8046431)

Honda PCX 125
Waga
Sztuk
Honda PCX 125
Długość
192 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
392 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 8 lis 2021 do 12 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Zizur Mayor/zizur Nagusia

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.