(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda pcx125 (Nr 6047708)

Honda pcx125

Marka i model:

Honda pcx 125

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 557.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 1 cze 2020 do 3 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.