Honda PCX150 (Nr 7961996)

Waga
Sztuk
Honda PCX150
Długość
193 cm
131 kg
1
Łączna waga:
131 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Australia, Wiktoria, Melbourne

Od 16 sie 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Wietnam, Ho Chi Minh, Đinh Tiên Hoàng

Od 30 wrz 2021 do 23 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą raptem 2, gdyż mają one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.