(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda PS 125 (Nr 4859078)

Honda PS 125

Marka i model:

Honda PS 125

Waga w kg (łączna):

135.00

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2646.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

Od 18 sie 2019 do 1 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Katania

Od 1 wrz 2019 do 14 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ze względu na fakt, że mają one szyny udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.