(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

honda rebel (Nr 5159230)

Marka i model:

rebel

Waga w kg (łączna):

180

Budżet zlecenia [zł]:

330

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1037.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wuppertal

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Częstochowa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na dość nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.