(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Rebel 500 (Nr 4907890)

Marka i model:

2018 Honda Rebel 500

Waga w kg (łączna):

185.00

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1678.00 km

Adres i termin nadania

Malta, Malta, Tas-Sliema

20 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

23 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - chociaż tylko złudnie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.