(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda rx (Nr 6232575)

Honda rx

Marka i model:

Honda rx600

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.