(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Honda S-Wing 125 (Nr 7606101)

Honda S-Wing 125
Waga
Sztuk
Honda S-Wing 125
Długość
209 cm
156 kg
1
Łączna waga:
156 kg
Dystans
248 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Bielowy

Od 30 mar 2021 do 1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Świdnik

Od 30 mar 2021 do 2 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - aczkolwiek jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.