(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Scoopy (Nr 7662125)

Honda Scoopy
Waga
Sztuk
Honda Scoopy
Długość
184 cm
91 kg
1
Łączna waga:
91 kg
Dystans
621 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 11 maj 2021 do 25 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 maj 2021 do 16 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.