Honda Scoopy 110 (Nr 7687694)

Honda Scoopy 110
Waga
Sztuk
Honda Scoopy 110
Długość
184 cm
91 kg
1
Łączna waga:
91 kg
Dystans
508 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Od 14 cze 2021 do 27 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Peníscola

Od 28 cze 2021 do 4 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle drogie ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak jedynie złudnie. Poprawnie przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.