(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Honda Scoopy SH 125 (Nr 6410682)

Honda Scoopy SH 125

Marka i model:

Honda Sh 125i

Waga w kg (łączna):

117

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 923.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Donostia/san Sebastián

Od 14 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.