(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-24 14:06

Honda sh 125 (Nr 3006252)

Honda sh 125

Marka i model:

Honda sh 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Budżet zlecenia [zł]:

300

Dystans: 418.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Łagów

Od 25 lip 2018 do 26 lip 2018

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

30 lip 2018